LiveScore.com Soccer your no.1 LiveScore service since 1998

LiveScore.com Hockey

your no.1 LiveScore service since 1998

for compact version visit LiveScores.com

 
October 19
23:00
Washington Capitals
(
)
 
Florida Panthers
(
)
October 20
00:00
Dallas Stars
(
)
 
Minnesota Wild
(
)
01:00
Calgary Flames
(
)
 
Nashville Predators
(
)
October 19
16:00
Severstal Cherepovets
(
)
 
Avtomobilist Yekaterinburg
(
)
16:30
HC Sochi
(
)
 
CSKA Moscow
(
)
October 20
07:00
HC Red Star Kunlun
(
)
 
Neftekhimik Nizhnekamsk
(
)
live 2P
Urdin
0
(
0
0
)
 
Donbass Donetsk
3
(
2
1
)
14:00
MAC Budapest
(
)
Limited coverage 
Crvena Zvezda
(
)
16:30
Kurbads
(
)
Limited coverage 
Skautafelag Akureyrar
(
)
18:00
Ritten
(
)
Limited coverage 
Jesenice
(
)
October 19
15:30
Aessaet
(
)
 
HIFK
(
)
15:30
HPK
(
)
 
Jukurit
(
)
15:30
Ilves
(
)
 
Tappara
(
)
15:30
JYP
(
)
 
KooKoo
(
)
15:30
KalPa
(
)
 
Kaerpaet
(
)
15:30
Pelicans
(
)
 
TPS
(
)
15:30
Sport
(
)
 
SaiPa
(
)
October 19
15:00
Trinec
(
)
 
Plzen
(
)
15:30
Karlovy Vary
(
)
 
Pirati Chomutov
(
)
15:30
Zlin
(
)
 
Mlada Boleslav
(
)
16:00
Kometa
(
)
 
Liberec
(
)
16:00
Mountfield HK
(
)
 
Vitkovice
(
)
16:00
Olomouc
(
)
 
Dynamo Pardubice
(
)
October 19
15:30
Kosice
(
)
 
Detva
(
)
16:00
Dukla Trencin
(
)
 
Banska Bystrica
(
)
16:00
Nitra
(
)
 
Nove Zamky
(
)
16:00
Zvolen
(
)
 
Liptovsky Mikulas
(
)
October 19
17:30
Adler Mannheim
(
)
 
ERC Ingolstadt
(
)
17:30
Augsburger Panther
(
)
 
Krefeld Pinguine
(
)
17:30
Bremerhaven
(
)
 
Straubing Tigers
(
)
17:30
Duesseldorfer EG
(
)
 
Koelner Haie
(
)
17:30
Eisbaeren Berlin
(
)
 
Grizzlys Wolfsburg
(
)
17:30
Iserlohn Roosters
(
)
 
Thomas Sabo Ice Tigers
(
)
October 19
17:45
Ambri-Piotta
(
)
 
Rapperswil-Jona Lakers
(
)
17:45
Bern
(
)
 
ZSC Lions
(
)
17:45
Biel
(
)
 
Lugano
(
)
17:45
Geneve-Servette
(
)
 
Davos
(
)
17:45
Lausanne
(
)
 
Fribourg-Gotteron
(
)
17:45
Zug
(
)
 
SCL Tigers
(
)
October 19
16:45
Medvescak
(
)
 
Liwest Linz
(
)
17:15
Innsbruck
(
)
 
EC VSV
(
)
17:15
Klagenfurter AC
(
)
 
Graz 99ers
(
)
17:15
Vienna Capitals
(
)
 
Salzburg
(
)
October 19
17:30
Aalborg Pirates
(
)
 
Roedovre Mighty Bulls
(
)
17:30
Frederikshavn White Hawks
(
)
 
Hvidovre
(
)
17:30
Odense Bulldogs
(
)
 
Esbjerg Energy
(
)
17:30
SoenderjyskE
(
)
 
Rungsted Ishockey
(
)
18:00
Herlev Eagles
(
)
 
Herning Blue Fox
(
)
October 19
23:00
Mississauga Steelheads
(
)
 
Peterborough Petes
(
)
23:00
Niagara IceDogs
(
)
 
Windsor Spitfires
(
)
23:05
Saginaw Spirit
(
)
 
Barrie Colts
(
)
23:05
Sarnia Sting
(
)
 
Owen Sound Attack
(
)
23:05
Sudbury Wolves
(
)
 
Hamilton Bulldogs
(
)
23:07
Sault Ste. Marie Greyhounds
(
)
 
Kingston Frontenacs
(
)
23:30
Kitchener Rangers
(
)
 
Guelph Storm
(
)
23:30
London Knights
(
)
 
Oshawa Generals
(
)
October 19
22:30
Charlottetown Islanders
(
)
 
Shawinigan Cataractes
(
)
23:00
Quebec Remparts
(
)
 
Acadie-Bathurst Titan
(
)
23:00
Victoriaville Tigres
(
)
 
Halifax Mooseheads
(
)
23:30
Baie-Comeau
(
)
 
Rouyn-Noranda Huskies
(
)
23:30
Blainville-Boisbriand Armada
(
)
 
Val-D'Or Foreurs
(
)
23:30
Gatineau Olympiques
(
)
 
Drummondville Voltigeurs
(
)
October 20
00:30
Brandon Wheat Kings
(
)
 
Everett Silvertips
(
)
01:00
Edmonton Oil Kings
(
)
 
Red Deer Rebels
(
)
01:00
Moose Jaw Warriors
(
)
 
Calgary Hitmen
(
)
01:00
Saskatoon Blades
(
)
 
Spokane Chiefs
(
)
01:30
Medicine Hat Tigers
(
)
 
Lethbridge Hurricanes
(
)
02:00
Kamloops Blazers
(
)
 
Swift Current Broncos
(
)
02:00
Portland Winterhawks
(
)
 
Vancouver Giants
(
)
02:05
Tri-City Americans
(
)
 
Seattle Thunderbirds
(
)
02:05
Victoria Royals
(
)
 
Kelowna Rockets
(
)
October 19
18:00
Amiens
(
)
Limited coverage 
Chamonix Mont-Blanc
(
)
18:00
Grenoble
(
)
Limited coverage 
Lyon
(
)
18:00
Mulhouse Scorpions
(
)
Limited coverage 
Angers
(
)
18:00
Nice
(
)
Limited coverage 
Anglet
(
)
18:00
Strasbourg
(
)
Limited coverage 
Rouen
(
)
18:15
Bordeaux
(
)
Limited coverage 
Gap
(
)
October 19
16:00
GKS Tychy
(
)
 
Nesta Torun
(
)
16:00
Oswiecim
(
)
 
JKH GKS Jastrzebie
(
)
16:00
TMH Polonia Bytom
(
)
 
MMKS Podhale Nowy Targ
(
)
16:30
MH Automatyka Gdansk
(
)
 
HC GKS Katowice
(
)
16:30
MUKS Orlik Opole
(
)
 
Comarch Cracovia
(
)
October 19
15:30
ASC Corona Brasov
(
)
Limited coverage 
Vasas SC
(
)
15:30
Gyergyoi HK
(
)
Limited coverage 
Fehervar AV19 II
(
)
16:00
Dunaujvarosi Acelbikak
(
)
Limited coverage 
Vienna Capitals II
(
)
16:00
Ujpesti TE
(
)
Limited coverage 
KMH Budapest
(
)
17:30
DEAC
(
)
Limited coverage 
Csikszereda
(
)
October 19
FT
Yermak Angarsk
1
(
0
1
0
)
 
Molot-Prikamye Perm
3
(
1
1
1
)
14:00
Toros Neftekamsk
(
)
 
Lada Togliatti
(
)
15:30
Neftyanik Almetyevsk
(
)
 
VVS Samara
(
)
16:00
SKA-Neva
(
)
 
Torpedo
(
)
16:30
Dynamo St. Petersburg
(
)
 
Saryarka Karaganda
(
)
October 19
FT
Altay Ust-Kamenogorsk
0
(
0
0
0
)
 
Tolpar
5
(
2
2
1
)
FT
Sputnik Almetyevsk
0
(
0
0
0
)
 
Mamonty Yugry
2
(
1
0
1
)
live 3P
Kuznetskie Medvedi
2
(
1
0
1
)
 
Sarmaty
2
(
0
1
1
)
live 3P
Sibirskie Snaipery
3
(
2
0
1
)
 
Stalnye Lisy
3
(
1
2
0
)
live 1P
Snezhnye Barsy
0
(
0
)
 
Avto Yekaterinburg
1
(
1
)
14:00
Irbis Kazan
(
)
 
Omskie Yastreby
(
)
14:30
Ladya Togliatti Juniors
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
15:00
Reaktor
(
)
 
Tyumensky Legion
(
)
October 20
03:00
Amurskie Tigry
(
)
 
SKA-1946
(
)
03:00
Tayfun
(
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
October 19
17:00
BIK Karlskoga
(
)
 
Almtuna
(
)
17:00
Bjoerkloeven
(
)
 
Vaesterviks IK
(
)
17:00
HC Vita Haesten
(
)
 
Oskarshamn
(
)
17:00
Leksands
(
)
 
Karlskrona HK
(
)
17:00
MoDo
(
)
 
Pantern
(
)
17:00
Vaesteraas
(
)
 
Soedertaelje
(
)
October 19
15:30
Hermes
(
)
 
SaPKo
(
)
15:30
Ketterae
(
)
 
Koovee
(
)
15:30
RoKi
(
)
 
LeKi
(
)
15:30
TuTo
(
)
 
Jokipojat
(
)
October 19
17:30
EC Bad Nauheim
(
)
 
Heilbronner Falken
(
)
17:30
EHC Freiburg
(
)
 
Dresdner Eisloewen
(
)
17:30
Kassel Huskies
(
)
 
ESV Kaufbeuren
(
)
18:00
Bietigheim Steelers
(
)
 
Loewen Frankfurt
(
)
18:00
Deggendorfer SC
(
)
 
Toelzer Loewen
(
)
18:00
EHC Bayreuth - Die Tigers
(
)
 
ETC Crimmitschau
(
)
18:00
EV Ravensburg
(
)
 
Lausitzer Fuechse
(
)
October 19
17:45
Chaux-de-Fonds
(
)
 
EHC Winterthur
(
)
17:45
Olten
(
)
 
EVZ Academy Zug
(
)
17:45
Visp
(
)
 
Thurgau
(
)
18:00
Ajoie
(
)
 
Kloten Flyers
(
)
18:00
Ticino Rockets
(
)
 
Langenthal
(
)
18:30
Glasgow Clan
(
)
Limited coverage 
Nottingham Panthers
(
)
18:30
Milton Keynes Lightning
(
)
Limited coverage 
Belfast Giants
(
)

LiveScore Table